Чим відрізняється Трогательный зоопарк від інших зоопарків??

«Ми рятуємо, лікуємо і даруємо любов і турботу тваринам, які потрапили в біду. Ми не простий зоопарк – ми зоодом».

Євген Буяновер,

зоолог и директор Трогательного Зоопарка

Животные — красивое видео. Трогательный зоопарк, Днепр

Обработка видео...

 

Хто рятує екзотичних тварин? Цьому місту був потрібен новий герой

У кожному місті є притулки для собак та кішок, волонтери, які рятують бродячих та покинутих свійських тварин. Але що робити з екзотичними тваринами, хто допоможе їм?

- Але хто врятує та вигодує ящірку, їжачка чи єнота, постраждали від необдуманих дій людей?
- Чи хто забере до себе пітона, який став тягарем для його власників?
- Хто кожні три години цілодобово напуватиме спеціальним молоком із пляшечки новонароджених дитинчат сурикату, мама яких відмовилася їх годувати?
- І куди подіти виснажену мавпочку, яка потребує лікування, а господарі справитися з цим не можуть?
Волею нагоди чи вищого провидіння нам довелося стати тими, хто цим займається.

Люсія годує нашого малюка :)

Від домашньої колекції - до зоодому

Все починалося з кількох зоологів-ентузіастів, які вирішили утримувати та розводити рідкісні види рептилій.
Спочатку це було захопленням Євгена, він розводив тарантулів та рідкісних рептилій, організував клуб любителів тварин «Дніпропетровський зооцентр», проводив безкоштовні виставки, де розповідав, що тварини, навіть небезпечні, потребують турботи та кохання. Потім до нього приєдналося ще кілька, таких самих закоханих у незвичайну живність ентузіастів.
Про те, щоб стати зоопарком, ми взагалі не думали, поки протягом півроку нам не принесли ігуану, сову, пітона, потім ще ігуану, черепаху сухопутну, черепах червоновухих, кілька шиншил, потім кілька удавів і полозів, потім папуг, їжачка , пару тарантулів...
Кількість тварин поступово зростала, і ми усвідомили, що нам необхідне просторе приміщення, де б ми змогли створити для тварин комфортні умови. До того ж, усіх їх треба було годувати щодня, і не якось, а правильно і різноманітно. А це чималі гроші. Адже одна річ — прогодувати десяток рептилій, які були у нас спочатку, а зовсім інша — таку низку ротів та дзьобів.
Спочатку ми шукали спонсорів, намагалися якось вирулити. Але на чистому ентузіазмі далеко не поїдеш. І ми почали шукати приміщення під зоопарк, щоб тваринам було де розміститися, а у нас з'явилася можливість заробляти на їхнє харчування, продаючи вхідні квитки.
Євген ще в ті далекі часи, коли все це тільки починалося :) 2011 рік ))
*Фото взято з блогу Олени Андрющенко

Наша мрія та плани на майбутнє


Нам вдалося, на сьогоднішній день створити гідні умови життя для наших вихованців, вони забезпечені: 🐰повноцінним раціоном харчування, 🦉 просторими вольєрами, 🐍 ультрафіолетом, 🦎 оптимальним температурним та вологим режимом, 🐒 турботою та увагою. Ми розвиваємось, будуємо нові вольєри, відкладаємо кошти на нашу мрію. Наша мрія колись стати центром реабілітації тварин, де проводиться наукова робота з метою повернення в природу видів тварин, що зникають.
І якщо вам близька ця ідея, ви хочете чимось допомогти або хочете приєднатися до нашої команди – будь ласка, не соромтеся звертатися за телефоном 095-234-4321 (ми передзвонимо будь-якому оператору). Нам не подобається слово "зоопарк", ми скоріше "зоодом". Але, на жаль, такого поняття поки що не існує у нашому суспільстві, тому доводиться користуватися загальноприйнятим словом. Ми не маємо нічого спільного з тими зоопарками, де мучать тварин. Чому - читайте нижче.

І ще — ми вчимо дітей і прагнемо привчити громадськість до того, що тварини потребують захисту та піклування.

Ми щиро віримо, що якщо всі люди почнуть дбайливіше ставитися до природи та її мешканців — світ стане набагато кращим!


 
Трогательный зоопарк —
міфи та реальність
 

Міф 1: у всіх контактних зоопарках мучать тварин.

На жаль, у багатьох контактних зоопарках тварини страждають від тісноти, поганого харчування, не завжди чистих клітин і просто від самотності без близької істоти, яка зігріла б теплом свого серця. Плюс відвідувачі можуть дуже втомити своєю увагою. У Трогательному Зоопарку у Дніпрі все інакше. Ні, ми не говоримо, що у нас все ідеально і що ми найкращі. Але ми відрізняємося від інших ось чим:

🐼Наш зоопарк – це будинок для багатьох врятованих тварин💕

Багато наших вихованців потрапили до нас зовсім малюками — мами одних відмовилися їх годувати, мами інших загинули від рук браконьєрів, треті — хворіли і їх вирішили позбутися їхні власники. Малюків треба було вигодовувати з соски кожні три години (так-так, і вночі теж), няньчити як дітей, миритися з примхами, вчити самостійно їсти, згодом засипати не на ручках (адже у звіри-дитини є своя людино-мама, яка його носила на собі, як у природі робила б самка), митися. І, звичайно, любити. Любити навіть якщо вони кусалися, хуліганили та поводилися як маленькі розбійники.
Нам приносили і продовжують приносити маленьких і дорослих тварин, які з якихось причин потребують особливого догляду, специфічних умов утримання та просто постійної турботи. І ми знаємо як її забезпечити.

Міф2: У зоопарках працюють люди, які нічого у тваринах не розуміють

Ми вважаємо, що у будь-якій справі важливий професіоналізм.

🐇 Ми професійно піклуємося про наших вихованців, щоб їм було фізично та психологічно комфортно💕

Наш директор – Євген Буяновер – зоолог, адміністратор Наталія – зоопсихолог, зоокіпер Микита – зоолог-орнітолог. Так що в штаті є люди, які знають все, що стосується тварин, їх утримання, комфорту та гарного настрою. Всі співробітники (зоокіпери та екскурсоводи) пройшли навчання та спеціальну підготовку з догляду за вихованцями, а якщо виникає якесь специфічне питання, наші зоокіпери звертаються до фахівців. Усі вихованці проходять регулярний огляд у ветеринара, профілактику від паразитів та будь-яких можливих захворювань.
Клітки та вольєри прибираються щодня, тварин купають, вичісують, стрижуть пазурі і взагалі проводять усі необхідні санітарні та косметологічні процедури. Крім того, нашим вихованцям не буває самотньо чи тужливо — адже їхні людино-мами завжди поруч (наприклад, Люсія, яка витягнула багатьох малюків, вона працює у нас давно і Зворушливий зоопарк став для неї домом, а наші тварини — немов дітьми, а їх діти - онуками 😀) Тому ви можете не перейматися тим, що тваринам у Трогательному Зоопарку живеться погано — у нас їм просторо, чисто, сито, затишно і дбайливо 😀 І ми їх щиро любимо 💕

Міф 3: "трогательный" - тому що зачіпають бідного звірка до напівобмороку

Це зовсім не так.

Трогательный - не від слова "трогать". А від словосполучення "трогательная забота"

Як ми вже розповіли, ми справді любимо наших тварин, вони наша родина. І ми дбаємо про них, няньчимо і створюємо фізичний та емоційний комфорт. Це вони чіпають наші серця, а не ми даємо їх "торкатися" відвідувачам. У кожного вихованця свій характер, хтось любить ласку і готовий годинами підставляти бочок чи вушко, щоб гладили та чухали. Хтось навпаки, не любить уваги чи втомлюється від неї. Тому ми завжди дивимося, кого можна дати погладити, а кому потрібен відпочинок та спокій.
У нашому зоопарку ви можете побачити таблички “Я трохи втомився та відпочиваю”. Це означає, що цю тварину зараз не можна гладити. Не варто через це засмучуватися — адже й людина може втомитися і потребувати відпочинку. Запитайте у екскурсовода, хто з вихованців готовий до спілкування з вами чи в якийсь день можна буде дістати того, хто зараз відпочиває.
Зверніть увагу, що в нашому зоопарку не можна самостійно турбувати звірів та птахів — лише екскурсовод, людина, яка знає, як правильно поводитися з усіма і якій тварини довіряють, може дістати і дати вам погладити тих, хто не спить і перебуває в настрої спілкуватися з відвідувачами . Тож ні, “зачіпати” у нас тварин не можна. А ось пережити по-справжньому зворушливі моменти можна 💕
 
Юні екологи
 
Ми прагнемо прищепити дітям любов і дбайливе ставлення до тварин
Кружок Юные экологи в Трогательном зоопарке
Сучасні діти, на жаль, далекі від природи. Світ електронних гаджетів та інтернету поглинув усю дитячу увагу та вільний час. Однак діти, які вивчають природу, не тільки більше дізнаються про навколишній світ, а й виховують у собі дбайливе ставлення до природних ресурсів, тварин і навколишнього світу.
Дитячий гурток «Юний еколог» – місце, в якому збираються діти, що цікавляться природою, для отримання нових знань і навичок. Цей гурток багато років працює на безкоштовній основі у Міському Палаці дітей та юнацтва. Заняття для дітей проводяться на базі Трогательного Зоопарку, де школярі можуть вивчати спосіб життя тварин, спостерігати за їх звичками, брати участь у догляді тварин.

Кожне заняття гуртка – це нові знання та радісні емоції, адже спілкування з тваринами ніколи не буває нудним! Під час занять діти грають у ігри на тему зоології та екології, беруть участь у екологічних акціях. Юний еколог – співтовариство за інтересами, в якому із задоволенням проводять час діти різного віку!
Хочете і ви, щоб ваша дитина глибше вивчала природу, спілкувалася з однолітками, проводила час цікаво і з користю? Записуйте дітей до нашого гуртка юних екологів! Заняття відбуваються щотижня за середами о 18.00. Усі питання та запис за телефоном (095) 234-43-21
 
Історії наших вихованців 
 

Червоновухі черепахи

Цей вид прісноводних черепах визнаний найпопулярнішим серед любителів домашніх тварин. На жаль, така популярність має зворотний бік медалі: велика кількість червоновухих черепах приречена на загибель через утримання в невідповідних умовах. Часто власники приносять черепах до Трогательного Зоопарку, тому що не очікували, що маленька черепашка виросте до 28-30 см, і їй буде потрібен великий 120-літровий аква-тераріум. До того ж для нормального зростання тварин їм слід підтримувати теплий мікроклімат, обігрів води до 25 градусів і до 30 градусів – на суші, плюс спеціальна ультрафіолетова лампа, інакше вони починають хворіти.
Ми, у свою чергу, намагаємося знайти вихованцям нових відповідальних власників, які зможуть забезпечити комфортні умови життя. Плануєте завести домашнього вихованця? Закликаємо всіх людей перед таким відповідальним кроком дізнатися детальніше про те, як правильно доглядати тварину.
Красноухая черепаха
Зеленая игуана

Зелена ігуана

Зелена Ігуана — ще один вид тварин, що зникають, — дивовижна тварина, схожа одночасно і на велику ящірку, і на маленького динозавра. Сьогодні в дикій природі чисельність ігуан не перевищує 10-16 тисяч особин. І це число стрімко зменшується. Чим така приваблива ігуана для людини? У країнах Північної та Південної Америки, де водиться ігуана, її м'ясо високо цінується. Місцеві жителі Амазонії вживають м'ясо тварин у їжу та подають туристам як делікатес.
Також, ігуана стала популярною домашньою екзотичною твариною. Але, на жаль, трапляється так, що люди заводять тварин необдумано, а піддавшись волі емоцій. І зіштовхнувшись із першими труднощами у змісті та догляді — прагнуть віддати свого вихованця. Так, у нас у Трогательном Зоопарку з'явилася вже не одна ігуана.

Вухасті сови

Майже щороку до нас до зоопарку городяни приносять сов. На жаль, ці гарні птахи страждають від людської дурості і незнання. Люди найчастіше підбирають із землі «злітків» хижих птахів, наприклад, несуть до себе додому, намагаються нагодувати, але розуміють, що це не так просто і віддають до нас у зоопарк.
Так ось, падіння сов на землю – це нормальне звичайне явище. Злітки вчаться літати і падають на землю. Батьки дітей, дорослі сови, зазвичай перебувають поруч і доглядають своїх дітей, вчать їх полювати. Але забравши пташенят додому, люди прирікають птахів на життя в неволі. Не навчившись самостійно літати і добувати собі їжу, совята загинуть, якщо їх у подальшому випустити у природу. А годувати їх не просто, звичайне м'ясо не підходить. Необхідно давати добових курчат разом з пір'ям, або лабораторних мишей у шерсті, інакше хижі птахи починають хворіти та вмирають.
Ушастая сова
Тигровый питон

Тигровий пітон

Якось до нас звернувся власник офісу, який боявся зайти до свого приміщення. Справа в тому, що офіс здавався в оренду, та з'їхавши, орендар залишив двометрову змію, яка вільно переміщалася по залі. Як з'ясувалося, раніше пітон все ж таки жив у тераріумі. Але мотиви вчинків людей не відомі. З того часу пітон оселився у тераріумі нашого зоопарку.
 
Листи подяки